m076-header-v2-header.webp

Počítáme penízky

Která hromádka mincí má vyšší hodnotu? Metodika rozvíjí finanční matematiku, jistotu v hotovostních platbách a přesnost při práci s penězi. Učí rychle a správně počítat mince i bankovky, vyvarovat se chyb a bezpečně zacházet s hotovostí v praxi.

A1Peníze20 minFinanční prostředí

Vzdělávací cíle

  • Žáci spočítají, kolik finančních prostředků mají k dispozici.

Ověření cílů

  • Správné výpočty ve hře.
P

Příprava

E

Evokace

SPOT-0037.png

Žáci by si měli uvědomit, proč je dobré umět počítat. Nechte je, ať zkusí odpovídat sami.

  • Proč potřebujeme umět správně a rychle počítat peníze?

1

Hra: Kde je nejvíc?

peníze, hromádky peněz

Kde je nejvíc?

Žáci spustí hru na svých mobilních zařízeních.

https://student.skoala.cz/game/nejvic
Kde je nejvíc?
R

Reflexe

přemýšlející emotikon

Ptejte se:

  • Jaké chyby jste se ve hře dopouštěli nejčastěji?

  • Které mince nebo bankovky se vám nejčastěji pletou v reálném životě?

  • Která bankovka či mince se vám nejvíc líbí a proč?

Vytvořeno

Aktualizováno

Tvůrčí tým

Hlavní autorka: Anna Dvořáková (NČS). Spoluautor: Jakub Hussar. Odborná garance: Magda Pečená (FSV UK).

Obsah vznikl v rámci programu finančního vzdělávání Nadace České spořitelny.

Můžete ho sdílet a upravovat pro výuku, pokud není využit komerčně a je zachována licence CC BY‑NC‑SA 4.0.

Nadace České spořitelnyBudějovická 1912/64b, 140 00 Praha 4
IČO 26506980DIČ CZ26506980
Městský soud v PrazeN 433/MSPH
© 2026 Skoala
Powered by